Beseda s  Jaroslavem Kmentou (pozvánka)

Ostatní

11. 4. 2024

od 18:00
K-klub Jičín (Valdštejnovo nám. 99, 506 01 Jičín)

Poprvé v Jičíně - beseda s Jaroslavem Kmentou (11. 4. 2024) VYPRODÁNO!

Sledujte událost na

Ve čtvrtek 11. dubna 2024 pro Vás v Jičíně připravujeme další novinku, která v Jičíně ještě nebyla. Ve velkém sálu K-klubu Vás čeká beseda s investigativním novinářem Jaroslavem Kmentou.

Na jaká témata se v rámci besedy můžete těšit? Jednak bude představena nová kniha Světská mafie, která je prequelem trilogie Kmotr Mrázek a ve které Jaroslav Kmenta mapuje vývoj organizovaného zločinu v Česku. Dále bude zmíněn podcast Prohnilí, což je devítidílná série popisující investigativní práci v podsvětí tuzemské politiky. Dalším tématem bude špionážní seriál Extraktoři, kde autorem jeho námětu je právě Jaroslav Kmenta. Tento seriál, který je od konce října 2023 možné sledovat na Voyo, je inspirován skutečným případem dvou tuzemských turistek, které byly v roce 2013 uneseny v Pákistánu. Nechybět bude prostor pro dotazy návštěvníků, autogramiáda a soutěž o knihy Jaroslava Kmenty.

Jaroslav Kmenta se zabývá vnitropolitickými kauzami, propojeností politických, podnikatelských a mafiánských kruhů a odhalováním korupce. Debatu českého investigativního novináře a spisovatele s návštěvníky nejen o aktuálních problémech bude v Jičíně moderovat Marek Vondrák.

Proč je dobré mít v redakci Jaroslava Kmentu? „Protože ho nikdo nemá rád. Tedy přesněji, nemá ho ráda drtivá většina politiků, ať zprava nebo zleva. To může být důkazem, že svou práci investigativního reportéra dělal dobře a navíc nestranně,“ napsal šéfredaktor časopisu Reportér Magazín Robert Čásenský.

Webové stránky novináře Jaroslava Kmenty: www.kmenta.cz

Pořadatel

Jičín žije s.r.o.

Generální partner

Autocentrum Jičín - logo
ŠKODA logo