Jičínský Food Festival 2015

  • Počet návštěvníků: 5 tisíc
  • Prodaných porcí jídla: 10 tisíc
  • Prodaných nápojů: 700 litrů
Logo Food Festival Jičín

Jičínský Food Festival 2015

Shrnutí k akci

sobota 23. května 2015

První ročník Jičínského Food Festivalu navštívilo v Zámeckém parku v Jičíně více než 5 tisíc návštěvníků, což předčilo všechna naše očekávání. Milovníci jídla zde mohli ochutnat degustační předkrmy, polévky, hlavní chody, dezerty, kávu, míchané nápoje, pivo a nealko nápoje. Mezi nejprodávanější pokrmy patřily telecí líčka tažená na červeném víně a kořenové zelenině, šneci po Burgundsku, grilovaná ciderová vepřová kotleta zauzená višní, zmrzlina z Foie gras a višně, švestky pečené v listovém kabátku s vanilkovým krémem či guaranová limonáda s limetkou a mátou. Podle prvních statistik bylo během celého dne prodáno téměř 10 tisíc porcí a více než 700 litrů nápojů.

Část zámeckého parku patřila výrobcům regionálních produktů nesoucích označení Regionální produkt Český ráj a návštěvníci festivalu tak zde mohli ochutnat např. domácí sýry, marmelády, sušené ovoce, rostlinné oleje, chilli omáčky, mošty atd.

Jičínský Food festival se konal v rámci akce na podporu cestovního ruchu nazvané „Otevíráme Jičín“, kdy návštěvníkům festivalu byly v pohádkovém městě zdarma zpřístupněny turisticky atraktivní objekty. Dle správců těchto jednotlivých objektů se během celého dne tvořily velké fronty, což dokazuje, že o jičínské památky byl velký zájem.

Food Festival Jičín 2015 na sociálních sítích....

Celodenní doprovodný program komentovaný jičínskou rodačkou Kristýnou Sklenářovou umožnil prožít festival v příjemném prostředí s rodinou nebo ve společnosti přátel. Během dne proběhlo několik soutěží, barmanská show studentů z Nové Paky, show na grilu, představení ochranné známky Regionální produkt Český ráj. Děti mohly využít skákací hrad a dětské hřiště od mateřské školky Pastelka, nebo si nechat pomalovat obličej od společnosti Malované obrázky z Poděbrad.

Akce se také účastnila nezisková organizace Kamarád Jičín, která poskytuje sociální služby pro osoby s hendikepem. Uživatelé Denního stacionáře a Sociální rehabilitace Kamarád měli v piknikové části parku umístěný stan, ve kterém půjčovaly deky, dále nám pomohli s anketou na téma Jičínského food festivalu a také dávali ochutnat medové perníčky, které před akcí sami napekli a ukázali tak, co vše zvládnou sami.

Na závěr festivalu se ve spodní části parku konala módní přehlídka společnosti The Image Boutique Poděbrady a Stand-up comedy Na Stojáka ve složení Daniel Čech, Petr Cerha a Marek Daniel.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří byli nápomocni a této myšlence fandili. Největší poděkování patří městu Jičín a Technickým službám města Jičín. Velký dík také patří všem vystavovatelům, partnerům a sponzorům akce, médiím, našim kamarádům a známým.


Ohlédnutí za Jičínským Food Festivalem 2015
JFF15
JFF15
JFF15
JFF15
JFF15
JFF15
JFF15
JFF15
JFF15
JFF15

Videa z Food Festivalu...

Aftervideo

Reportáž

Zpětná vazba od vystavovatelů

Farma Nový Dvůr

„Předem Vám chci moc poděkovat, že jste si nás všimli a oslovili nás, protože samotné by nás asi nenapadlo účastnit se takové akce. Bylo to úžasné. Je to pro nás nový impuls do našeho podnikání. Zatím máme samé kladné reakce. Překvapilo mě, že lidé stáli dlouhou frontu (někdy se na ně ani nedostalo), a přesto hodnotí naše vystoupení a celou akci kladně. Měli jsme připraveno 300 porcí, které byly po dvanácté hodině prodány. Pak se ještě synům podařilo zajistit dalších asi padesát porcí, které byly také hned pryč. Myslím, že by se prodalo dvakrát tolik porcí. Takovou návštěvnost asi nikdo nečekal. Moc Vám přeji, že se celá akce tak podařila a doufám, že se z ní stane tradice. Celá naše rodina Vám přeje hodně takových nápadů a za vše moc děkujeme.“

Chillimarket.cz

„Festival byl úžasný. Skvělá organizace, prostředí, atmosféra a návštěvníci. Momentálně mě nenapadá nic na zlepšení do dalšího ročníku. Opravdu jste odvedli skvělou práci.“

SŠGS Nová Paka

„Můj názor - skutečně povedená akce, vše bylo zorganizováno na velmi vysoké úrovni, za což Vám patří veliký dík. Pevně věřím, že budete připravovat pokračování a proto pokud bude možno, počítejte i nadále s naší spoluprací.“

Fabio Produkt

„V 11 hodin jsme téměř neměli co prodávat.... Kolega musel sednout do auta a dojet pro zboží. V Jičíně jsou naše oleje známé, ty se prodávaly sami. Myslím, že k nečekanému zájmu veřejnosti o festival, přispělo příznivé počasí a Vámi výborně prezentovaná reklama. Do dalších ročníků Vám přejeme hodně úspěchů a doufám, že se budeme moci opět podílet na skvělé atmosféře, která na Vaší akci byla téměř hmatatelná...“

Sledujte nás

Buďte s námi v kontaktu

Follow us

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod.