Koncert The CELLO Boys

Koncerty, Pozvánka na akci

far|fa-calendar-check|

9.10.2021

19:00

Masarykovo divadlo v Jičíně

koncert The Cello Boys 2021

Sledujte událost na

POZOR: NOVÝ TERMÍN!

Slavný český duet složený ze dvou violoncellistů Ladislava Mariaše a Zachara Fedorova, kteří hrají nejen klasiku, ale i moderní aranžmá z populární hudby, rockových klasiků a mnoho dalšího, dorazí společně s Jakubem Kočím (bicí) poprvé do Jičína. Tento koncert bude zaměřen na POP / ROCK a diváci se mohou těšit na tyto skladby:

Nirvana: Smells like teen spirit
Survivor: Eye of the Tiger
U2: With or Without You
M. Jackson: They don´t Care About Us
M. Jackson: Smooth Criminal
Europe: The Final Countdown
Lady Gaga: Shallow
Mans Zelmerlow: Happyland
Joan Jett: I love Rock & Roll
L. Fonsi: Despacito
AC/DC: Highway to Hell a Thunderstruck
Iron Maiden: Fear of the Dark
The White Stripes: Seven Nation Army

koncert The Cello Boys 2021

The CELLO Boys – představení:

Vznik violoncellového dua The CELLO Boys se váže k podzimu roku 2016. Za dobu dosavadní umělecké činnosti má za sebou řadu vystoupení jak v České republice, tak v zahraničí. Interpretují hudbu „klasickou“, pop, rock či hudbu jiné moderní scény. Do jejich repertoáru se tedy řadí jak J. S. Bach, J. Haydn, M. Doležil nebo D. Vrchoslav, tak vlastní virtuózní úpravy těch nejznámějších písní kapel jako například Nirvana, AC/DC, U2, Europe, Iron Maiden nebo také známých interpretů a DJ´s, mezi které patří M. Jackson, L. Fonsi, Avicii a další.

Snaží se o propojení těchto kontrastních stylů. Proto je možné si povšimnout například motivu 4. věty Novosvětské Symfonie A. Dvořáka ve skladbě Fear of the Dark (Iron Maiden), nebo Toccaty d moll zakomponované do Thunderstruck (AC/DC).

Skladby volí tak, aby se předvedla virtuózní technika, všechny možnosti nástroje a aby se zároveň nenudil ani odborník, ani méně náročný posluchač.

Přidat informaci, že vstupenky je možné zakoupit na webu KZMJ a nebo osobně v Městském informačním centru

Partneři koncertu: