Prague Cello Quartet 2019

Koncerty, Shrnutí akce

koncert Prague Cello Quartet

V sobotu 23. listopadu 2019 jsme v Masarykově divadle v Jičíně uspořádali koncert Prague Cello Quartet. Všichni návštěvníci se mohli těšit na skvělou show s vtipnými momenty i originálním zhudebněním jazzových a popových skladeb, filmových melodií, nebo nejznámějších děl klasických mistrů. Během večera zazněly skladby například na BOHEMIAN RHAPSODY, skladby od ED SHEERANA, FRANKA SINATRY, COLDPLAY a také zde poprvé zazněly nejnovější úpravy připravovaného alba.

Prague Cello Quartet je jedinečný český soubor čtyř violoncellistů, kteří publiku nabízejí koncertní show složené nejen ze známých skladeb klasických mistrů, ale také z populárních filmových melodií nebo jazzových, popových či rockových hitů. To vše v originální úpravě pro čtyři violoncellisty a jejich nástroje.

Soubor vznikl v roce 2006 a v současném složení hraje od roku 2012. Členové Prague Cello Quartet, absolventi pražské Hudební akademie, Jan Zvěřina, Petr Špaček, Jan Zemen a Ivan Vokáč mají za sebou řadu individuálních úspěchů i účasti na prestižních domácích i zahraničních festivalech. V rámci Prague Cello Quartet vystupují nejen na českých pódiích – v roce 2016 absolvovali turné po Japonsku, v roce 2017 vyrazili do Číny a Jižní Koreje. Prague Cello Quartet má na svém kontě celkem tři alba: No.1 (2011), Top Secret (2013) a Happy (2018).

Sledujte nás a buďte s námi v kontaktu

Sledujte nás a buďte s námi v kontaktu