Jičínský Wine Festival 2017

Gastro festivaly, Shrnutí akce

2. ročník

V sobotu 23. září 2017 se na nádvoří Valdštejnského zámku v Jičíně uskutečnil již druhý ročník Jičínského Wine Festivalu. Jeho cílem bylo vytvořit příjemnou atmosféru v našem městě a přilákat širokou veřejnost na ochutnávku vína z různých vinařství.  Návštěvníci festivalu se mohli těšit na vinaře z Čech (Mělník, Kutná Hora) a Moravy (Čejkovice, Žerotín, Blatnička atd.). Na nádvoří zámku nechyběl burčák a zároveň se podávali výtečné delikatesy hodící se k vínu přímo z rukou mistrů svého oboru.

V rámci doprovodného programu na hlavním pódiu vystoupili studenti Základní umělecké školy v Jičíně, konkrétně kapela Brothers For Fun. Dále zahrála Cimbálová muzika Dušana Kotlára z Liberce, která stejně jako v loňském roce měla velký úspěch. Letošní novinkou bylo vystoupení talentované kapely Jamaron z Prahy či pop-folkové vystoupení kapely Tchei-chan v Duu. Návštěvníci festivalu se zároveň mohli těšit na různé soutěže, show na pódiu v podání studentů SŠGS z Nové Paky či show molekulární mixologie projektu Beverage Book.

Během festivalu proběhli také komentované prohlídky Valdštejnova zámku a města Jičína, a to díky spolupráci s Muzeem a galerií sídlících v zámku (www.muzeumhry.cz). Návštěvníci festivalu také mohli na zámeckém nádvoří zároveň využít prodlouženou otevírací dobu Městského informačního centra, která byla až do 18:00.

Jičínský Wine Festival 2017 na sociálních sítích

Videa z Jičínského Wine Festivalu

Aftervideo

Sledujte nás a buďte s námi v kontaktu