Koncert filmové hudby 2022 (pozvánka)

Koncerty, Pozvánka na akci

22. 10. 2022

od 19:00
Masarykovo divadlo v Jičíně

Koncert Filmové Hudby 2022 Jičín

Sledujte událost na

V sobotu 22. října 2022 proběhne v Masarykově divadle v Jičíně koncert filmové hudby v podání smyčců Pražského filmového orchestru, který se filmové hudbě věnuje již osmnáct let a v Jičíně vystoupí podruhé ve své historii.

Pražský filmový orchestr v čele s dirigentem Jiřím Koryntou přijede zahrát jičínskému publiku hudbu ze světových velkofilmů a to s tituly, které pro jičínské publikum ještě nezařazoval.

Diváci v Jičíně se mohou těšit na skladby z filmů Piráti z Karibiku, Star Wars, Návrat do budoucnosti, Alenka v říši divů, Teorie všeho, Kráska a zvíře a další známé melodie stříbrného plátna. Kromě filmové hudby zazní také rockové písně, např. od fenomenálních kapel jako jsou Queen nebo Led Zeppelin.

V Čechách se několik symfonických orchestrů občas dotýká svým repertoárem některých oblíbených titulů populární nebo filmové hudby. Těleso, které před 18 lety založil dirigent Jiří Korynta, se ovšem specializuje výhradně na interpretaci filmové, popř. muzikálové hudby živě na podiu.

Pražský filmový orchestr se jako jediný v České republice je dále výjimečný i tím, že jeho zakladatel a současně také dirigent Jiří Korynta je zapsán do Guinessovy knihy rekordů jako největší multiinstrumentalista, když zvládl během hodiny zahrát na 28 různých hudebních nástrojů! Dnes jich zvládá dokonce ještě o šest více.

Více informací o orchestru naleznete na webových stránkách: www.pfo.cz

Vstupenky na koncert můžete zakoupit online na webu KZMJ
https://kzmj.cz/sekce-divadlo/koncert-filmove-hudby-prague-film-orchestra/

nebo osobně v Městském informačním centru v Jičíně
https://www.jicin.org/mestske-informacni-centrum-jicin

Pořadatel

Jičín žije s.r.o.

Partneři

Kulturní zařízení města Jičína
Kropáček Legal
JB finance - Jan Brzák
OK Point - Jičín
FoodBrothers, catering a vše okolo