Koncert filmové hudby 2022

Koncerty, Shrnutí akce

Prague Film Orchestra

V sobotu 22. října 2022 proběhl v Masarykově divadle v Jičíně koncert filmové hudby v podání smyčců Pražského filmového orchestru, který se filmové hudbě věnuje již šestnáct let a v Jičíně vystoupil podruhé ve své historii.

Pražský filmový orchestr v čele s dirigentem Jiřím Koryntou přijel zahrát jičínskému publiku hudbu ze světových velkofilmů a to s tituly, které pro jičínské publikum ještě nezařazoval.

Diváci v Jičíně se mohli těšit na skladby z filmů Piráti z Karibiku, Star Wars, Návrat do budoucnosti, Alenka v říši divů, Teorie všeho, Kráska a zvíře a další známé melodie stříbrného plátna. Kromě filmové hudby zazněly také rockové písně, např. od fenomenálních kapel jako jsou Queen nebo Led Zeppelin.

V Čechách se několik symfonických orchestrů občas dotýká svým repertoárem některých oblíbených titulů populární nebo filmové hudby. Těleso, které před 16 lety založil dirigent Jiří Korynta, se ovšem specializuje výhradně na interpretaci filmové, popř. muzikálové hudby živě na podiu.

Pražský filmový orchestr se jako jediný v České republice je dále výjimečný i tím, že jeho zakladatel a současně také dirigent Jiří Korynta je zapsán do Guinessovy knihy rekordů jako největší multiinstrumentalista, když zvládl během hodiny zahrát na 28 různých hudebních nástrojů! Dnes jich zvládá dokonce ještě o šest více.

Více informací o orchestru naleznete na webových stránkách: www.pfo.cz

Koncert Filmové Hudby 2022 Jičín

Událost na

Pořadatel

Jičín žije s.r.o.

Partneři

Kulturní zařízení města Jičína
Kropáček Legal
JB finance - Jan Brzák
OK Point - Jičín
FoodBrothers, catering a vše okolo

Sledujte nás a buďte s námi v kontaktu