Jičínský Food Festival 2017

  • Počet návštěvníků: 6 tisíc
  • Počet vystavovatelů: 60
  • Druhů piva: 12
Logo Food Festival Jičín
  • JFF17 Teaser

Jičínský Food Festival 2017

Shrnutí k akci

sobota 17. června 2017

V sobotu 17. června 2017 jsme pro vás uspořádali již 3. ročník Jičínského Food Festivalu, během kterého jste se mohli opět těšit na nevšední gastronomické zážitky. V letošním roce na Vás čekalo 60 stánků s pokrmy a nápoji. Vedle zástupců restaurací jste se mohli těšit na oblast „street food“, neboli pouliční jídla, která zámecký park naplnila lákavými vůněmi různých lahůdek. Ochutnat jste mohli báječné pokrmy od Crush Street Food, Pulpamen, Dirty Dog Street Food, Bistro & Grill Sotto Ponte, TamarindTree, Food On The Move či Sushilek. Nechyběli také regionální výrobci, kteří jsou držiteli ochranné známky „Regionální produkt Český ráj“. Pro milovníky sladkého jsme pozvali projekty jako jsou Mlsná Číča, Zmrzlina Hlína, Rolls Bros, Paleo pekárna či E-Pralinka. V areálu parku bylo možné zakoupit domácí limonády, kávu, Aperol Spritz, víno a zároveň proběhli menší pivní slavnosti pivovarů Lobkowicz, kdy jste mohli ochutnat celkem 12 druhů piva.

Letošní ročník festivalu navštívilo více než 6 tisíc návštěvníků, kteří si během celého dne mohli užít doprovodný program. Po celý den bylo možné poslechnout hudební koncerty, jednak v podání studentů Základní umělecké školy v Jičíně, pěvecké skupiny Joyful, místní kapely Wooden Ships, dále horkokrevné kapely „Chilli Papas“ nebo zpěváka Jakuba Děkana.

Fanoušci kuchařské soutěže MasterChef Česko se mohli těšit na kuchařskou show v podání posledního vítěze Jiřího Halamky. Na tříchodovém menu se s ním podílel další účastník soutěže Pavel Nýdrle, který je rodákem z nedalekých Hořic a dále Marek Fichtner, který je porotcem této soutěže a zároveň šéfkuchařem Augustine Restaurant v Praze.

Food Festival Jičín 2017 na sociálních sítích....

Pro návštěvníky festivalu byly zároveň připraveny různé prezentace vystavovatelů a soutěže o ceny. Část areálu patřila dětem, které se mohli těšit na různé hry a soutěže, malování na obličej či Rumcajsovu dětskou zónu, kde byly pro nejmenší návštěvníky festivalu připraveny dílničky s tématikou pohádkové postavy Rumcajse. V rámci letošního ročníku jsme totiž chtěli připomenout 50. výročí od premiéry televizního seriálu „O loupežníkovi Rumcajsovi“, který je s celkovým počtem 52 barevných epizod jedním z nejrozsáhlejších a nejkvalitnějších večerníčků v naší zemi.

Během dne také proběhly testovací jízdy ŠKODA 2017, při kterých měli návštěvníci festivalu možnost svézt se zdarma několika vozy Škoda a dále vyhrát několik cen od generálního partnera festivalu, kterým byla společnost AUTOCENTRUM Jičín s.r.o.

V letošním roce jsme se opět rozhodli podpořit dobrou věc. Tentokrát jsme si vybrali 3 projekty, které jsme propagovali před i během festivalu a zároveň umožnili propagaci v den akce. Jednak Alianci žen s rakovinou prsu, o.p.s. - mladé ženy po diagnóze karcinomu prsu, které se snaží učit veřejnost, hlavně ženy, jak správně samovyšetřovat svá prsa, aby na případné změny přišly včas. Dále Apropo Jičín, které již přes 20 let pomáhá rodinám s dítětem s postižením žít plnohodnotný život. Ve spolupráci s firmou Rosengart a.s., která se zabývá pronájmem a servisem zábavní techniky jakou jsou stolní fotbálky, šipkové automaty, jukeboxy nebo karaoke, jsme se rozhodli podpořit malého Františka Vančuru ze Střevače, který trpí dětskou mozkovou obrnou. Celkový výtěžek, který návštěvníci festivalu utratili ve stolních fotbálcích umístěných ve spodní části zámeckého parku, byl věnován na nákup aktivního invalidního vozíku, který Franta potřebuje. Celková částka příspěvku včetně finančního daru od společnosti Jičín žije s.r.o. a Rosengart a.s. nakonec činila 15 000 Kč.

Velké poděkování opět patří městu Jičín a Technickým službám města Jičín, bez kterých by tato akce nemohla proběhnout. Velký dík také patří všem partnerům akce, vystavovatelům, médiím, naší rodině, kamarádům a známým.

Již nyní začínáme s přípravou čtvrtého ročníku 😊!

Image01
Image02
Image03
Image04
Image05
Image06
Image07
Image08
Image09
Image10

Videa z Food Festivalu...

Aftervideo

3D Mapa

Trailer

Sledujte nás

Buďte s námi v kontaktu

Follow us

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod.